Ankara Lisan Fen Akademi Yabancı Dil Kursları

Yabancı Dil Sınavlarına Hazırlık

İngilizce Dil Kursuna Genel Bakış;

İhtiyacınız olan YDS, IELTS, TOEFL, YÖS ve TÖMER sınavlarına Ankara Lisan Fen Akademi ile hazırlanın.

YDS, IELTS ve TOEFL sınavlarıyla yabancı dil bilginizi gerekli kurumlara ibraz etmek için belgelendirin. Yurtdışından geldiyseniz Türkiye’deki üniversitelere kabul için YÖS ve SAT eğitimlerinizi bizimle alıp, kolaylıkla bu sınavlarda başarılı olabilirsiniz. TÖMER kursunda da en hızlı ve kaliteli eğitimleri sizlere sağlıyoruz.

YDS Kursu Ankara

Yabancı Dil Bilgisi Seviye tespit sınavı olan YDS, ÖSYM aracılığı ile her yıl yapılan bir sınavdır. YDS tarihleri, İlkbahar ve Sonbahar döneminde yılda iki kez olacak şekilde belirlenmektedir.

Yüksek lisans, doktora, yardımcı doçentlik ve doçentlik başvurularında, görevde yükselme ve yurt dışı göreve seçilmede, dil tazminatına hak kazanmada, TUS ve DUS sınavlarında ve diploma denkliğinde tek ortak şart YDS – YÖKDİL puanının olmasıdır.

IELTS Kursu Ankara

IELTS dünyanın en popüler İngilizce dil sınavlarından biridir. Yurt dışında çalışmak, öğrenim görmek veya yaşamak istiyorsanız IELTS sınavı bu hayalinizin gerçekleşmesine yardımcı olabilir. Bunun yanında çalıştığınız kurumlarda dil tazminatı almak için veya ingilizce bilginizini ispatlamak için de IELTS sınavına katılabilirsiniz.

TOEFL Kursu Ankara

TOEFL, ana dili İngilizce olmayanların akademik İngilizce bilgisini ölçen uluslararası yeterlilik sınavlarının en popülerlerinden biridir. TOEFL iBT sınavı 165 ülkede 4500 yetkili sınav merkezinde verilmekte ve TOEFL iBT sonuç belgesi 130 ülkede 8000 kurum ve kuruluş tarafından kabul edilmektedir. Dünyada birçok kurum İngilizce yeterlilik sınavı olarak TOEFL iBT tercih etmektedir.

YÖS Kursu Ankara

YÖS olarak bilinen Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı, Türkiye’deki yükseköğretim kurumlarında okumak isteyen yabancı uyruklu öğrencilerin üniversitelere başvuru yapmak için kullandığı bir sınavdır. YÖS Puanını kabul eden bölümlerin listesi üniversiteler tarafından yayınlanmaktadır.

Temel Öğrenme Becerileri Testi ve Türkçe Dil Yeterlilik Testi olmak üzere iki sınavdan oluşmaktadır.

SAT Kursu Ankara

Yaygın olarak SAT diye bilinen Scholastic Aptitude Test ile Amerika’da yüksek öğrenim hayallerinizi siz de gerçekleştirin. SAT, ABD’de standartlaştırılmış iki genel üniversite giriş sınavından biridir. College Board tarafından oluşturulan ve uygulanan test, 1926 yılından beri bir lise öğrencisinin, üniversiteye başlamak için hazır olup olmadığını ölçmek için kullanılır.

TÖMER Kursu Ankara

Açılımı Türkçe Öğrenim, Araştırma ve Uygulama Merkezi olan TÖMER sınavı ile yabancıların Türkçenin yabancı dil olarak öğretimine yönelik yeterlilik kazandırılması amaçlanır. Sizde bu doğrultuda Ankara Lisan Fen Akademi ile kendinizi geliştirebilirsiniz.