Ankara Lisan Fen Akademi Yabancı Dil Kursları

Almanca Goethe ve TELC İçeriği

TELC; Avrupa Dil Sertifikaları, geleceğin dil sınavlarıdır.

TELC, Avrupa Konseyi’nin kararlaştırdığı Avrupa Ortak Dil Kriterleri’ne dayalı, tutarlı bir sınav programı oluşturarak yabancı dil yetilerinin değerlendirilmesinde sistematik ve iyi düşünülmüş bir yaklaşım sunmaktadır. Bu demektir ki, Avrupa Dil Sertifikaları kapsamında uygulanan bir sınavla bireysel dil yetileri ölçülür ve değerlendirilir. Ayrıca, kişinin kazandığı beceri ve yetilere ilişkin bilgi içeren bu belge, artan sayıda ülkede gittikçe genişleyen bir kitle tarafından tanınmakta ve kabul görmektedir.

TELC Nedir?

Dil sınavlarında lider konumda olan TELC (The European Language Certificates), dil sertifikasyonu ve test sistemlerinde Almanya sınırlarının ötesinde kabul gören bir merci konumundadır.

TELC Avrupa’da karşılıklı birbirine uyarlanmış dil sınavlarının geniş yelpazesini ifade etmekte ve önemli Avrupa dillerinde pratiğe dönük sınavlar sunmaktadır. TELC sınavı yolu ile elde edilmiş bir başarı belgesi modern yaşamın birçok alanında önemli fırsatlara kapı açmaktadır.

Bu fırsatlar iş piyasasında kişinin şansının önemli ölçüde artmasından, yurt dışı tatillerinde derdini daha iyi anlatmasına kadar varan bir yelpazeye yayılmaktadır. Üst düzeyde kabul gören bu sertifikalar, yabancı dil yetisinin belirlenmesinde saydamlığın ve karşılaştırılabilirliğin sağlanmasını olanaklı kılar.

TELC Sınavı Hakkında

TELC Sınavı ile ilgili sıkça sorulan sorulara (SSS) buradan ulaşabilirsiniz.

TELC Sınavında herhangi bir kontenjan sınırı bulunmamaktadır. Gireceğiniz sınavın son kayıt tarihine kadar kayıt olabilirsiniz. Yoğun talep olduğu zamanlarda ek sınav günleri açılır.

TELC Sınavı modüler bir sınav olmadığından her başvurunuz için ücretin tamamını ödemeniz gerekmektedir.

Malesef TELC sınavı yönetmeliği gereği partnerinizi kendiniz seçememektesiniz.

TELC Sınav sonuçları olağan üstü bir hal olmadığı sürece 4 – 6 hafta arasında açıklanmaktadır.

TELC sınavının sonucunda kazandığınız serfikanın geçerlilik süresi yoktur. Yalnız başvuruda bulunacağınız kurumlar sertifikanızın süresini sorabilirler.

Sınav sonuçlarınızdan memnun değilseniz yada bir hata olduğunu düşünüyorsanız TELC sınav sonuçlarına itiraz edebilirsiniz. Yapacağınız itirazın değerlendirilmesi Frankfurt merkez tarafından yapılacaktır.

TELC Sınavı ile ilgili daha detaylı bilgi almak için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.