Hemen ARAYIN
Ücretsiz Ön Kayıt

Yabancı Dil Eğitimlerimiz

  • GENEL İNGİLİZCE
  • ...

Kurs İçeriğiGenel İngilizce kurslarımız günlük yaşamda ihtiyaç duyduğunuz konuşma, dinleme, okuma ve yazma becerilerinizi geliştirerek kendinizi rahatlıkla ifade edebilmenizi sağlamaktadır. Dört dil becerinizi geliştiren Lisanfen Akademi Yabancı Dil Okulu; Seviye Tespit Sınavının (STS) sonucuna göre uygun seviyedeki gruba yerleştirerek dil eğitimine istenilen hedefe ulaşana kadar devam edilmektedir. Lisanfen Akademi Yabancı Dil Okulu İngilizce bölümü mezunu olan, yerli ve yabancı eğitmenlerden oluşan uzman kadrosu ile verilen eğitim programını Avrupa Konseyi Ortak Dil Kriterlerine (CEFR) uygun bir içerikle sunmaktadır.


Kursa Kimler Katılabilir?

İngilizce öğrenmek, var olan İngilizce bilgisini geliştirmek, yazılı ve sözlü pratik yapmak isteyen herkes İngilizce eğitim programlarımıza katılabilmektedir.


Kurs Seviyeleri

* A1-Elementary* A2-Pre-Intermediate
* B1-Intermediate
* B2-Upper- Intermediate
* C1-Advanced
* C2-Profiency  • Almanca Dil Kursu
  • ...
Almanca dili; Almanya, Avusturya ve İsviçre`nin resmi dilidir. Ayrıca Almanca birçok Avrupa ülkesinde yaygın olarak konuşulmaktadır. Köken itibarı ile Germen Dil Grubu`nun bir bölümünü teşkil eden Almanca, bu nedenle İngilizce`ye daha yakındır. Almanca İngilizce’den sonra Avrupa ve Avrupa Birliği’nde en çok kullanılan ikinci dil olarak sıralanmaktadır. Almanca; astronomi, mühendisliğin tüm dalları, genetik, biyokimya, biyomedikal, fizik, kimya, moleküler biyoloji, botanik, iktisat, felsefe, psikoloji, siyasal bilimler, zooloji, sanat tarihi, film-radyo-televizyon ve müzik konularında kariyer hedefleyenler için ideal bir dildir.


Almanca Kursu Program Süresi

Standart Almanca Dil Kursu programı her seviye için 3 ay sürer ve 100 saatten oluşur. Hafta içi ve hafta sonları farklı program seçenekleri bulunmaktadır. Öğrenci 3 ay ve 100 saat sonunda bir seviye tamamlamaktadır. Hızlandırılmış Almanca Dil Kursu programı Her bir seviye 5 hafta sürer ve 100 saatten oluşur. Hafta içi her gün ve farklı saat seçeneklerinde alternatifler bulunmaktadır. Kursiyer her yoğun program sonunda bir seviye tamamlamaktadır. Özel Amaçlı Kurs Programları *Aile Birleşimi sınavına yönelik kurslar -Ücretsiz rehberlik hizmeti -Sınav ve vize işlemlerinde ücretsiz yardım -Uzman hocalar eşliğinde gündüz ve akşam programları *(YDS) Alman Dili ve Edebiyatı ile Almanca öğretmenliği bölümleri için sınav hazırlık kursu *Anadolu Liseleri, Anadolu Meslek Liseleri ve Kolej öğrencilerine yönelik Almanca destek programları *Almanca Hazırlık Atlama ve Destek kursları *Yazma ve Konuşma kursları Detaylı bilgi için lütfen bize yazın: almanca@active-languages.com * (YDS) Alman Dili ve Edebiyatı ile Almanca Öğretmenliği Anadolu Liseleri – Kolej öğrencilerine yönelik Almanca destek programları * Üniversite öğrencileri için Almanca dil ve dil bilgisi kursları * (YDS) Alman Dili ve Edebiyatı ile Almanca Öğretmenliği bölümleri için sınav hazırlığı * Anadolu Liseleri – Kolej öğrencilerine yönelik Almanca destek programları * Almanca KPDS – ÜDS hazırlık kursları- Açıköğretime yönelik Almanca kursları *Almanca Hazırlık Atlama ve Destek kursları *Almanca Yazma ve Konuşma kursları


Kids Grubu Özel İngilizce Derslerimiz...

  • Rusça Dil Kursları
  • ...
Rusça dünyada 90 ülkede 1700 üniversitede öğretilen bir dildir; 20 den fazla ülkede 350 milyon insanın konuştuğu dünyada kabul edilen 6 uluslararası dilden biridir. Rusça Avrupa’nın doğu bölümünde ve Asya kıtasında yaygın olarak konuşulan ve Birleşmiş Milletlerin resmi dillerinden biridir. Özellikle Rusya’nın dağılmasından sonra bu bölgede ortaya çıkan ticaret fırsatları nedeniyle ve son yıllarda Rusya’nın ekonomik kalkınması ile bu bölgede ticari faaliyetlerde bulunmak isteyen ve bu bölgede çalışmak isteyen kişiler nedeni ile ülkemizde de Rusça kursuna olan talep artmıştır. Ayrıca 2007 yılından sonra Rusya’daki gelir seviyesinin artması ile Rusya’dan ülkemize ciddi miktarda Rus turistin gelmesi de ülkemizde Rusça bilen kişilere olan talebi canlandırmıştır.


Neden Rusça Öğrenmelisiniz?

*Bilim insanları ve öğrenciler için…Çünkü bir bilim toplumu bu dili konuşuyor!
*Kültür ve sanat insanları için…Çünkü bir edebiyat toplumu bu dili konuşuyor!
*Dünyaya daha geniş bakanlar için…Çünkü 5 ülkede resmi dil olarak, 10’un üzerinde ülkede ise 2. geçerli dil olarak bu dil konuşuluyor!
*Çünkü 300 milyonluk pazar bu dili konuşuyor!
*Politikacı ve diplomatlar için…Çünkü BM’nin 6 resmi dilinden birisi bu dil!
*Önemini görenler için. Rusya’nın komşu ülke olması ve bir çok alanda ticari ve sosyal ilişkilerimizin olması çok önemli bir faktördür.
*Rusça bilmenin önem kazanması bütün dünyada olduğu gibi, Türkiye’de de Rusça eğitiminin önemini arttırmıştır.
*Şu anda birçok üniversite Rusçayı İngilizce’ den sonra ikinci dil olarak okutmaya başlamıştır.

Lisanfen Akademi Rusça Dil merkezi, Ankara’da verilen Rusça Kursları arasından kaliteli eğitimi ile öne çıkmış ve ilk sıraya yerleşmiştir.
Programlarımız Rus müfredatlara göre hazırlanmış olup tamamen Rus standartlara göre eğitim verilmektedir.
  • Arapça Dil Kursları
  • ...
Lisanfen Akademi, hizmet ulaştırdığı kursiyer ve öğretmen sayısı itibariyle Ankara’nın en büyük Arapça dil eğitim merkezidir. Arapça konuşan Türk eğitimci kadromuzla ilk dersten itibaren Arapça olarak uyguladığımız kurslarımızda farkımızı göreceksiniz.

Genel Arapça Kurs Programları

İngilizce öğrenmek, var olan İngilizce bilgisini geliştirmek, yazılı ve sözlü pratik yapmak isteyen herkes İngilizce eğitim programlarımıza katılabilmektedir.

*Arapça Pratik
*Arapça Dinleme
*Arapça Metin Okuma-Anlama
*Arapça İmla (Kompozisyon)
*Arapça Dil bilgisi

Arapça kursu almak isteyen öğrenci adaylarımız kurumumuz tarafından hazırlanmış ücretsiz seviye belirleme sınavına katılmakta, yazılı sınav sonrasında sözlü sınav ile seviyesi belirlenmektedir. Kurumumuzda sıfır seviyesinde başlayan ve Arap alfabesini bilmeyen öğrenci adaylarımız için 20 ders saatinden oluşan ücretsiz Arapça okuma yazma eğitimleri sunulmaktadır. Genel Arapça eğitimlerinde kurumumuz bünyesindeki yayın birimimizden yayınlanmış zengin yayın çeşitleri ders türlerine göre farklı yaş gruplarındaki kitlelerin özellikleri dikkate alınarak okutulmaktadır.

  • İspanyolca Dil Kursları
  • ...
Lisanfen Akademi‘nda oluşturulan özel gruplarda; İspanyolca öğretimi seviyelere göre uygulanır. Anlamayı arttırıcı ve gündelik hayata uyan aktiviteler yapılarak öğrencinin yabancı dil ile iletişimi kurması sağlanır. Müfredatlarımız uluslararası kabul gören eğitim modelleri ve MEB ile uyumludur.


İspanyolcayı Öğrenmek Kursiyerlere Neler Kazanır?

*İspanyolcayı klasik yöntemlerle değil aktivitelerle hatasız öğrenebilirler.
*Sadece okuma-yazma ile sınırlı kalmayıp dilde konuşma akıcılığı kazanırlar.
*Okul derslerinde başarıları artar.
*Dil kullanımındaki özgüveni yaşıtlarına göre yükselir.
*Yabancı dilde İletişim kurmaktan çekinmezler, kendilerini daha rahat hissederler.
*Farklı kültürleri merakla incelerler ve saygı ile karşılamayı öğrenirler.