Hemen ARAYIN
Ücretsiz Ön Kayıt

Üniversite Hazırlık Kurslarımız

-->

Hafızanızın Gücüne İnanamayacaksınız!

Süper hafızayla doğmuş olmanıza gerek yok. Zaten yaşayan birçok kişi de süper bir hafızayla doğmadı. Ama hafızanızı geliştirebilirsiniz! Evet bu mümkün. Harika hafıza tekniklerini öğrendikten sonra, hafızanızın yapabileceklerine inanamayacaksınız. Bu programımızda katılımcılar; insan hafızasının sahip olduğu gücün farkına vararak, hafızalarını daha etkili nasıl kullanabileceklerini öğreniyorlar. Böylece kendi çalışma alanlarına bu gelişimi nasıl yansıtabilecekleriyle ilgili etkinlikler gerçekleştirebiliyorlar.

  • TYT VE AYT
  • "Lisan Fen Geleceğinize Değer Katar"

TYT = Temel Yeterlilik Testi

AYT = Alan Yeterlilik Testi

YDT = Yabancı Dil TestiMezun öğrenciler için hazırladığımız Alan Yeterlilik Testi (AYT) ve TYT, özel sınıflarda (6 kişilik veya 10 kişilik ) özel ders kalitesinde kurs vermekteyiz. Kurs içeriği aşağıdaki gibi belirtilmiş olup kurs paketinde değişiklik için eğitim danışmanımızla görüşünüz. Lisanfen Akademi dersliklerimizde özel ders kalitesinde ders vermekteyiz. Sınav sistemine göre hazırlanmış her dersten konu anlatımlı kitaplar ve soru bankaları verilmektedir. Her öğrenci için bir eğitim danışmanı atanır. Tüm eğitim faaliyetleri ayrıntılı bir şekilde programlanır ve takip edilir. Eğitim danışmanımız ailelerle her hafta düzenli olarak bilgi alış verişi yapar. Ev için verilen ödev ve programlar eksiksiz tamamlanmalıdır. Kayıtlı öğrencilerimiz ders içinde ve ders dışında kurum kurallarına uymak zorundadır.


*Öğrencinin devam durumu bizler için çok önemlidir.
*Rehberlik servisi öğrencilerin başarı grafiğini tutup yönlendirme yaparlar.
*Alanında uzman öğretmenler tarafından hiçbir konu öğrenilmeden geçilmez.
*Detaylı ödev kontrolleri yapılır.
*Ebeveynler öğrenciler hakkında sıkça bilgilendirilir.
*Eğitim gerekli materyaller ile desteklenir.
*Öğrencimiz ilk geldiği günden , hedeflediği okula yerleşene kadar desteklerimiz devam eder. *Ders esnasında öğrencinin yanında telefon bulundurması yasak olup, ilk girişte telefonlar toplanıp çıkışta teslim edilir. *Sınıflar maksimum 10 kişi olup, istenilmesi durumunda birebir ve Vip gruplarımızda mevcuttur.


  • Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS)
  • ...LYS ve YGS’nin kaldırılmasının ardından sınav sisteminin adı Yükseköğretim Kurumları Sınavı oldu. YKS Dershaneleri yeni sisteme uygun olarak tekrar belirlendi. Tek sınav modeli olarak düşünülen YKS, aynı gün içerisinde iki oturum halinde gerçekleşecektir. İki oturumda gerçekleşen YKS’nin ilk oturumunda öğrencilere temel yeterlilik testi uygulanacaktır. Bu testte adayların muhakeme, akıl yürütme, mantıklı düşünme, Türkçeyi doğru kullanma, okuduğunu anlama, kavrama ve dil hakimiyetiyle temel matematiksel ilişkilerden yararlanmasının amaçlandığı bir sınavdır. Lisan Fen Akademi olarak yeni sistemi tam olarak anlatma ve bu sürece öğrenciyi daha çabuk adapte etmeyi amaçlıyoruz.


Lisan Fen Akademi YKS Dershanesi olarak bu sisteminde de öğrencilerin kaygı ve endişelerine izin vermeyeceğiz. Amacımız öğrencilerimizin bu süreci en iyi eğitimi almak suretiyle sınavda başarılı olmalarını sağlamaktır. Lisan Fen Akademi olarak Türkçe ve Matematiğin çok daha önemli olacağı bu yeni sistemde dersleri Türkçe ve matematik ağırlıklı planlamaktayız. Türkçe ve matematik sorularından oluşan Temel Yeterlilik Sınavı müfredata göre hazırlanmış 40 Türkçe 40 matematik sorusundan oluşmaktadır. İlk oturumu oluşturan bu sınav ilk aşama olduğu için tüm öğrencilerin girmesi mecburidir ve burada alınan puan oldukça önemli olacaktır. Temel Yeterlilik Testi’nde 150 barajını geçen önlisans tercihinde bulunabilecektir. Ayrıca aynı sınavdan 200 puan ve üzeri alanlar puanlarını gelecek yılda kullanabileceklerdir. Bu ilk oturumdan sonra verilecek ara ile öğleden sonra ikinci oturum sınavına girilecektir. Temel Yeterlilik Testi’nden 180 puan ve üzeri alan adaylar lisans tercihi yapabilecekler.